UniversityTalks@Lviv — сьогодні говорить молодь!

4 лютого у серці ЛНУ імені Івана Франка відбулась конференція UniversityTalks@Lviv , яка зібрала велику актову залу молоді! Про те, як довіряти світу і людям, смиренність і великодушність — цінності лідера, чому наплечник для походу в гори варто сприймати як діжу для цінностей і врешті-решт наскільки важливо МРІЯТИ — про все та більше на “Університет говорить”!

Головна мета UniversityTalks@Lviv — багатогранний розвиток молодих людей, а  ось організатором заходу є громадська організація UTrend.

Зустріч складалась з виступів молодих успішних спікерів, які поділились своїм досвідом у зміні світу на краще, оскільки шлях кожного з цих молодих людей розпочинався з мрії! Наголошуємо, що кожен з мовців досягнув вже дуже багато, тому зможеш і саме ТИ! Просто читай далі і дізнаєшся про все і набагато більше.

Модератором UniversityTalks@Lviv став журналіст, громадський діяч, співзасновник The Ukrainians та Radio Skovoroda — Володимир Бєглов.

«Думай глобально, дій локально» і «У кожного в серці є іскра Божа» (Григорій Сковорода) — такими  словами розпочалась конференція, зокрема завдяки  вступному слову організаторів та викладачів ЛНУ.

 

“Моє щастя дарувати посмішки”

 

Першим спікером  UniversityTalks@Lviv став молодий та проворний Анатолій Козак, співзасновник проекту «Краплина для життя». Анатолій активно займається різноманітними соціальними проектами, а про себе розповідає так: «Моє щастя дарувати посмішки». Юнак розказав слухачам про важливість соціальної складової в будь-якому місті чи країні, адже соціальні проекти покликані впливати на владу, щоб вона не лише говорила, а й діяла. Анатолій у своїй промові розставив такі акценти:

  • Важливість соціального проекту для його організаторів є у духовному розвитку. Коли Вам буде вісімдесят і постане питання: «А що я зробив для цього світу, для його мешканців?» Ви впевнено скажете, що позитивно на нього вплинули, адже змінили життя багатьох своєю соціальною робою та активністю.
  • Будьте тут, в Україні. Так, ми можемо поїхати в Польщу, аби збирати малину і мати більш-менш нормальну зарплату, але саме в своїй країні Ви зможете робити великі зміни та працювати на її благо.
Анатолій КозакДжерело фотографій: https://vk.com/unitalkslviv

 

“Довіра — ризик у світі сумніву”

 

Таку назву мала промова  Дениса Коляди — активного студента УКУ,  організатора Всеукраїнського діалогу «Principium», а також засновника молодіжної ГО «Великого бажайте».

Спікер розповів молоді про важливість довіри не лише особистої, один до одного, а й про довіру у суспільстві та світі. Простими прикладами Денис говорив про серйозні речі щодо довіри, зокрема пригадав про те, як Петро повірив Ісусу та став другим у світі, хто пішов по воді, або ж розповів про Мартіна Лютера Кінга, який повірив у свою мрію та розповів найсокровенніше у промові «I have a dream». Згодом саме цей чоловік змінив хід історії та ставлення до чорношкірих.

Також Денис наголосив на важливому моменті у будь-якому спілкуванні: «Перед тим, як сказати «не погоджуюсь», скажи «я тебе розумію» ».

Підбивши підсумки, юнак поділився власним досвідом довіри та пояснив, що часом ми будемо обпікатись, коли довіримось, але лише шляхом довіри та розуміння можна змінити світ на краще.

dДжерело фотографій: https://vk.com/unitalkslviv

 

“Смиренність та великодушність — цінності справжнього лідера”

 

Мовець Любомир Шимків розповів про лідерство та моральні цінності. Любомир є менеджером Української Академії Лідерства у Львові, яка займається неформальною освітою. Учасники програми від УАЛ мають можливість зростати духовно, фізично та академічно протягом 10 місяців навчання, а також певну частину часу молодь приділяє волонтерській роботі.

Любомир нестандартно розповів про лідерів. Без жодних складних визначень чи правил, чоловік просто показав фотографії відомих лідерів і цього було достатньо для початку, аби слухачі зрозуміли яким лідером вони себе бачать. Зокрема на екрані були такі особистості як Мати Тереза, Магатма Ганді, Володимир Путін та Дональд Трамп. Відтак кожен зрозумів, які цінності варто сповідувати справжнім лідерам, якій змінюють світ на краще.

У приклад справжнього лідерства Любомир навів історію про юнаків, які поїхали на рік в Ізраїль на ферму, аби доглядати за коровами. Таким чином молоді люди поставили собі мету набагато вищу, ніж ми може подумати, а саме — навчитись служити іншим. Також Любомир відзначив, що справжній лідер служить своїм людям та веде команду вперед.

Любомир ШимківДжерело фотографій: https://vk.com/unitalkslviv

 

А ви вже чули про нову молодь, яка будує владу  в країні, починаючи з маленьких містечках?

 

Спікер Роксолана Мудрак розповіла про те, як реалізувати ініціативи у маленьких містах. Хто як не Роксолана це знає, адже дівчина родом із невеликого міста Перемишляни, що поблизу Львова, і є депутатом  Перемишлянської міської ради. Дівчина вирішила для себе, що буде працювати на благо свого містечка та всілякими методами розвивати громаду Перемишлян.

Роксолана надала особливої уваги думці, що розвиток будь-якого міста, селища чи країни  повинен розпочинатись з просвітництва.Найчастіше наші депутати думають про матеріальні речі, як от, до прикладу, нові дороги зробити, це теж важливо, але не на першому місці.

Роксолана МудракДжерело: https://vk.com/unitalkslviv

 

Про подорожі, магію гір та веселі історії

 

Про все це та більше слухачам розповів менеджер холдингу «!Fest», затятий мандрівник та просто людина-ідея — Роман Колобочок.

Своєю промовою Роман допомагав слухачам вийти за рамки свого мислення, адже всі квіти світу саме там. Мегаважливо не ламати голову, а перетинати кордони. Роман обожнює гори не лише за красу чи яскраві підйоми, а за дещо більше: «Гори показують суть, саме там відкривається Ваша правдивість».  Також мовець  розповів чому  наплечник для походу в гори можна сприймати як діжу для цінностей:

“Йдучи в похід, кожен бере наплечник. В когось він на 20 літрів, в когось на 60, але суть в тому, що саме за принципом вмісту цього рюкзака ми можемо пріоритетно розставляти наші цінності. Важливе потрапить у наплечник для подорожі, а менш потрібне залишиться вдома”

Роман КолобочокДжерело фотографій: https://vk.com/unitalkslviv

 

Журналістика VS ITяк поєднати?

 

Про власні стартапи та цінності слухачам  UniversityTalks@Lviv розповів молодий журналіст та проектний менеджер в IT-кластері — Ярослав Назар.

Зокрема юнак одночасно захоплюється журналістикою, а саме радіомовленням, працює ведучим на Радіо Сковорода, займається фандрейзингом у IT-кластері, а також пише про успіх на The Ukrainians. Так-так, це все можна поєднати! Тому вже записуй всі ідеї своєї діяльності на найближчий рік.

Також Ярослав поділився з слухачами крутими ідеями стартапів, які стали реальністю. Таким чином юнак зарядив всіх енергією, аби діяти та не боятись помилок.

Ярослав НазарДжерело фотографій: https://vk.com/unitalkslviv

 

А ви вмієте відрізнити фейкову новину від справжньої?

 

Дмитро Плахта, журналіст-фрілансер, блогер та студент 4 курсу ЛНУ факультету журналістики розповів молодим людям про те, яка важливість медіаграмотності або як бути супергероєм в інформаційній війні.

Оскільки хлопець є компетентним у журналістиці та об’єктивно може розібратись у вирі сучасної інформації, то він поділився таємницями як відрізнити фейкові новини від справжніх. Насамперед, відзначив Дмитро, важливе бажання знайти цю правду,  а також дізнаватись новини з провірених ЗМІ. Новину, яку до вас прилетіла сама,  або ж яку ви побачили у стрічці, старайтесь одразу перевіряти в авторитетних джерелах.

Юнак закликав молодь критично відноситись до всієї інформації, яка надходить — починаючи від постів у Фейсбуці, закінчуючи провідними ЗМІ країни. Адже той, хто володіє достовірною інформацією, той  і  може об’єктивно оцінити будь-яку ситуацію.

Дмитро ПлахтаДжерело фотографій: https://vk.com/unitalkslviv

 

“Часом ми ходимо по хаті і завзято шукаємо пульт. Здається, всі в усі куточки заглянули, мало того ще й по два рази, а його ніде немає. Бац, а пульт у наших руках. Так само і з успіхом — він вже у наших руках” 

 

Заступник голови ВМГО «ФРІ Plus» у Львові, член керівництва ВМГО «ФРІ» та політичної партії «ДемАльянс» — Тарас Яворський поділився зі слухачами своєю історією та заликав усіх боротись за свою правду. Також Тарас наголосив на тому, що мотивацію треба шукати в самому собі, а не в зовнішньому середовищі.

Юнак доніс до слухачів те, що всі ключі успіху, мотивації та натхнення вже всередині нас.

Джерело фотографій: https://vk.com/unitalkslviv

 

“Через будь-який вид праці я можу служити іншим”

 

І останньою, проте  не менш натхненно виступила Марія Дронговська. Дівчина розповіла трепетну історію про те, як віднайшла себе у служінні іншим. На даний момент Марія є президентом локального комітету AISEC, організатором проекту «Дитячий табір World Without Borders». А все розпочалось ще давним давно, коли дівчина поїхала на рік на стажування в Індію. Зокрема там Марічка займалась волонтерством, що було пов’язане з екологією та біологією. Однією із робіт, якою займалась Марічка була висадка дерев. Дівчина пригадує, що найбільше, що її дивувало це відкритість та простота людей в Індії. До прикладу, до висадки дерев долучився чоловік, який працює рикшею за 30 грн, попри свою втомлюючу роботу, він знаходить час та сили, аби зробити кращим своє місто. Або ж Марічку здивувала дівчинка, яка була, хоч маленькою і бідною, але також проявила ініціативу, щоб посадити дерева.

“Після подорожі в Індію та волонтерства я зрозуміла, що щастя в дрібницях і цьому мене навчили люди, які живуть в цій країні.”

Також одним із найважливіших аспектів прожитого року в Індії це те, що Марічка змогла багатьом людям закордоном розповісти про Україну.

Марія ДронговськаДжерело фотографій: https://vk.com/unitalkslviv

 

«І які ж висновки з такого довгого тексту?»
— запитаєш ти

 

А все просто — основний меседж, який вже на шляху до тебе це те, що ці молоді спікери змогли з мрії зробити справу свого життя, хоча були свої перешкоди, моменти, які ламали та зневіра. Проте 4 лютого в ЛНУ, на сцені актового залу провідного університету країни, вони розповідали про успіх, якого вдалось досягнути. Вони змогли  і в тебе все вийде!

Наприкінці Володимир Бєглов сказав важливі слова про молодих мовців UniversityTalks@Lviv : «В них немає папіків чи великих бізнес-планів, проте в них є найголовніше — віра!». Тому, можливо, настав саме твій час ДІЯТИ?

Джерело фотографій: https://vk.com/unitalkslviv

Юлія Кизик
Відділ журналістики ГО «Молоді лідери України»
«JourneyJournalism» [Шлях до твоєї мрії]

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *