Open Youth Forum — проект молоді для молоді

Open Youth Forum проект молоді для молоді

 

11-13 липня відбувся молодіжний форум Open Youth Forum, який змінив не одне життя. Неподалік Львова зібралось близько 50 найактивніших молодих людей зі всієї України, також захід відвідали представники США. Учасники мали на меті навчитись втілювати в життя ідею проекту, який створить в Україні позитивні зміни. Унікальністю форуму є те, що організаторами є молодь віком 17-20 років.

 

Open Youth Forum з’явився на світ з місією об’єднати молодь для навчання та практики проектного менеджменту і реалізації проектів. Також  молодіжний форум – середовище для комунікації між найактивнішими людьми нашої країни.

Цьогорічною родзинкою форуму було те, що учасники приїхали зі своєю ідеєю для проекту. Відтак усі спікери та фасилітатори форуму, які працювали з молодими людьми протягом трьох днів, робили все, аби проекти учасників отримали шанс на життя.

Повернімось в історію молодіжного форуму. Стартовий пакет: Open Youth Forum’16 + нові проекти = реальні зміни в Україні

 

На молодіжному форумі 2016 року учасники мали на меті створити проекти у 5 галузях: освіта, медіа, екологія, культура та освіта. Молодь довго та невтомно працювала, а вже цього року були представлені три реалізовані проекти OYF’16. Це — екологічний фестиваль “Екореальність”, який відбувся у Таромському (Дніпро) завдяки учасниці форуму Анастасії Єремєєвій. Львівський фестиваль активного дозвілля “Active weekend”. Ідею такого проекту втілили учасниці Ярина Мірко та Уляна Кунтій, яким по 15-16 років. А також великим бонусом для організаторів стало те, що після форуму харківські учасники створили свою команду “Kharkiv TLT” (Teen Leaders Team) та реалізували свій проект — фестиваль сімейного відпочинку “Family picnic”.

 

“Коли фермер садить зернини, то не кожна приймається. Але та, що почала жити, дає великі плоди”, — розповідає про  результати OYF’16   Річард Фурсман, вдруге — спікер форуму.

 

Open Youth Forum’17   море теорії і практики проектного менеджменту, великий “сайт” знайомств, фабрика ідей та потужна сила змін

 

Команда організаторів хотіла, щоб після триденного форуму молоді люди краще ознайомились з сферами, у яких працює команда будь-якого проекту та знайшли саме свою галузь діяльності. Зокрема учасники дізнались про PR, фандрейзинг (пошук фінансів та ресурсів), створення програми, розібрались у питаннях логістики, реєстрації та комунікації. Відтак з такими навичками молода людина зможе стати не лише частинкою команди будь-якого проекту, а й її лідером.

«The forum was a wonderful place for the youth of Ukraine to come together and learn how they can better their projects. All of them had such a drive to better themselves and their communities, that’s something we don’t see a whole lot of in America.

I’m so glad we made new friends and can’t wait to watch where all of them end up» 

(Форум був чудовим місцем для української молоді, щоб об’єднатись та дізнатись як удосконалити себе та попрацювати над своїми проектами. Це дещо, чого ми зараз не бачимо в Америці. Я дуже рада, що ми знайшли нових друзів і не можу дочекатись, щоб побачити їх знову)

Caitlin Magnuson, учасниця форуму з США

Молодь не лише слухала, а й вела діалог зі спікерами з США Іриною та Річардом Фурсман, які розповіли про особисті якості лідера. Це допомогло учасникам краще зрозуміти себе та свої можливості.

Тренер форуму Наталія Еттен розповіла про команду, роль та важливість кожного, а також взаємодію між учасниками. Багато про проектний менеджмент молоді люди дізнались від Христини Яблонської. На цьому тренінгу учасники створили свої проекти, які презентували перед наставниками та колегами.

Про активність аудиторії, ефективність піару та SMM  у молодіжних проектах і не тільки розповів Святослав Воронюк. А ось про знаннями про пошук ресурсів та фінансування поділилась Олександра Чоловська.

«Open Youth Forum — величезна сім’я, у якій кожен може проявити себе»

Софія Мікадзе, учасниця форуму з Києва

Родзинкою форуму, яка зацікавила неабияк молодь, стало панельне обговорення “На каву із мером міста Хопкінс”. Це був вільний діалог між учасниками та представниками української та американської сторони. Зокрема спікерами були:

  • Юджин Максвел — колишній мер міста Хопкінс із 16 річним досвідом.
  • Юрій Горун — начальник відділу молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА.
  • Джеф Шимельфеніг — волонтер Корпусу Миру, допомагає “Клубу Ділових Людей” налагодити партнерський місток із Америкою.
  • Річард Фурсман — спікер форуму, співзасновник Global Synergy Group. Річард має понад 20 років досвіду роботи старшого керівника в органах місцевого самоврядування.

Молодь ставила питання про все: починаючи від юриспруденції, життя і принципу роботи влади в Штатах та розвитку молодіжної політики в Україні, закінчуючи тим, як подолати корупцію.

«Open Youth Forum дав мені усвідомлення того, що робити зміни треба не потім, коли буду доросла, а зараз, не дивлячись на те, що я підліток. Підліток, який вже зараз може змінювати світ на краще. Підліток, який його змінить»

Ірина Сеник, учасниця Open Youth Forum з Івано-Франківська

Open Youth Forum — початок

Протягом двох років до молодіжного форуму долучилось близько 200 людей. Це двісті окремих життів та історії, двісті злетів і падінь, двісті змін та ідей.

«Для нас Open Youth Forum — можливість допомогти людям повірити в себе. Адже незалежно від віку, кожен може творити своє світле майбутнє.  Ми впевнені, що молодіжний форум — іскорка змін, якій ми даємо життя і передаємо в надійні руки наших учасників. Згодом ця іскорка стане незнищенним вогнищем, який змінить Україну та світ на краще. Врешті-решт OYF — це нагода допомогти молоді втілити їхні мрії та ідеї в життя»

 Команда організаторів молодіжного форуму Open Youth Forum

Open Youth Forum — це механізм, який працює, як машина. І паливом є ідея — впустити іскорку змін. Учасники впевнено починають з Пустомит, продовжують у Харкові, Дніпрі і Львові, віддають частинку Міннесоті. Відтак три дні форуму — початок. Це початок нових змін і проектів. Початок нової дружби і це зародження нової великої родини Open Youth Forum! Та врешті-решт — це початок ще одного важливого етапу життя. Отож з хорошим початком нас усіх!

Юлія Кизик

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *